Съвременните правила на банди

click fraud protection

Днес, един от най-бързо развиващите се спортове е хокей (Банди).Правила на играта малко по-различни от традиционните хокей, но има някои основни разлики.

Общи понятия

посочена банди спорта зимен екип.Мачове се играят на платформа лед.Играчите трябва да се движат около пързалката на кънки.Манипулирането на топката прави само клубове.Това важи и за стандартни удари с ръце и глава, и проходи.Вратари не разполагат клубове, но в техния арсенал има специални ръкавици.

Целта на играта е да се защити от вратата на противника.Победител е отборът, който вкара най-много голове в определеното време на мача.В международната практика, играта обикновено се нарича "банди".В Русия тя се нарича "хокей".Правила на конкурса зависи от сдружението, при които се провежда събитието.Регламентите са много сходни, но Олимпийските игри са малко променени.

оглавява Международната федерация на Банди ПИБ.Чрез организирането на големи събития, често свързана олимпийски комитет.

История

аналог на банди известна още от древността.Тогава, вместо древните хора използват пръчки тъп пръчка.Първото споменаване на датата на игра от 20-ти век преди новата ера.д.Намерените при разкопки на един от египетските селата фигури, изобразени хора, преминали първоначалния стика топка.Нещо подобно е бил намерен на територията на бившата Aztec племе cheuka.Ние също така знаем, че по същия начин, топката се втурна в древна Япония, Гърция и Рим.

на замразени водни обекти, за първи път започнах да играя в Средновековието.Древните летописите на 10 век може да се намери повтарящи се споменава за игра като хокей, въпреки че по това време той е наречен по различен начин: klyushkovanie, писалка, пот, въртележка, \ гонят.Известно е, че един от основните привърженици на играта в Русия е Петър I. Той е онзи, внесени от желязо кънките Холандия.През 9 век в Исландия процъфтява игра, наречена "knattleyker."По-рано във Великобритания проведе цялото състезание Банди.Съвременните правила на банди са договорени и се формират само в началото на 19 век.Регламенти са поставени заедно британските ентусиасти.Това беше в Англия бяха първите полупрофесионални клубове, които са се превърнали в "Нотингам Форест" и "Шефилд Юнайтед."През 1891 г. Великобритания е създадена Асоциация NAB, което е поел функциите на официалния организатор на конкурса.Беше британците в крайна сметка са допринесли за развитието на банди в страни като Норвегия, Швеция, Швейцария и др.

в Русия за дълго време остава хокей в аматьорския ниво.Едва през 1998 г. в Ленинград, една от централните ролки, първият мач на одобрените международни правила.От момента, в Русия, този спорт дисциплина е бързо започва да набира скорост.

Правила на играта: екипът

В заявлението за минута от всяка страна трябва да бъде не повече от 17 души.В началото на мача на терена може да бъде само 6 играчи, включително и на вратаря.Броят на заместванията не се ограничава до официални състезания.По време на спиране на мача променена очни ставки забранени.Правилник за хокей за нарушение на правилата предвиждат премахването на 3 минути.Следва да се отбележи, че по ред играч трябва да напусне терена преди неговото място ще пощади.Всяка манипулация на състава проведе без участието на съдия.Изключение прави подмяна вратар.Тази процедура е възможно само с разрешение на съдията по време на спиране на заседанието.Трябва да се отбележи, че нито вратарят задържа.Област

стандарти

хокей на лед пързалка с топка не се различава от традиционните дисциплини на повърхността на леда.Невярно дължина може да варира 45-61 т, широчина -. От 26 до 30 м в официален стандарт на конкуренцията е пързалка с размери 58 на 29m

Правила Банди също така предоставя оформление и област..Той е идентичен с класическа гледката, но има една допълнителна уговорка.Зоната на наказателното е ограничено от гол линията и пунктирана линия през лицето еднократни кръгове.Общата земята е място за пряк свободен удар.

Гейтс трябва да бъде на височината на 1.22 m и максимална широчина -. 1.83 m

продължителност на мача в мъжкия професионален редиците среща трае 90 минути.Подобен време на мача и младежи до 21 години.Детски редиците включват съкращаване на играта, за 60 минути.При жени, всяка от двете половини продължителност 35 минути.Продължителността на почивката между периоди, зависи от правилата на конкурса.Това може да продължи от 5 до 10 минути.По същия начин, изчисляват и отстраняване на областта.В зависимост от правилата на турнира, тя може да бъде от 2 до 10 минути.

отбележи, че правилата на играта на хокей с топка не включват допълнително време.Това важи както за мъжки и женски категории.

Правила на играта: стандартна

Когато фаул всички противници са от снаряд 5 м Стандартът е направена от мястото, където е записано нарушението..Изключенията са от пряк свободен удар присъдена на екипа на атакуващ в наказателното поле или по гол линията.

играе зад предната стрейт е позволено само съперници, но не защитава storone.Shtrafnoy прострелян Банди нарича дузпи.Това е алтернатива аналог футбол дузпа.Условия разменяме казват, че един удар трябва да се направи само след съдийски сигнал.Началната позиция е тази червена линия.Преди първия контакт всички играчи на екипа на атакуващ са зад синята зона.Ако куршумът не е гол е отбелязан, мачът продължава.Забранено е да се играе на пряк свободен удар, е разрешено, между другото, в играта на хокей на трева.

Правила на играта: членове нарушения

отборите нямат право да настоява или да задържат опоненти.Забранено е да вземеш пръчката противника, се придържат към собствените си.Съдията назначава стандартна разпоредба за забавянето на топката с ръце.В Bend да снаряд може да се докосна само с тояга.Вратарят има право да вземе топката в ръцете си.Вие не можете да хвърлят в ръкавица или стик на съперника.

Правила Банди забраняват всяка проява на грапавостта на терена.За опасна игра, или опит да се постигне съдия противника назначава подходящо наказание.Забранено е да удари топката, когато той е над рамото.Не докосвайте корпуса или в легнало положение на колене.Нарушения

се считат Завеждане игра с топка, краката и торса.Вратари трябва да хвърлят снаряд в областта, така че тя докосна.

Премахване

В професионалната банди съдия има право да дисквалифицира нарушителя за 3 и 5 минути, или до края на мача.Тежестта на наказанието зависи от фаул.Правилата на играта хокей предоставят 3 минути наказание за умишлено докосване черупки ръка пръчка атака на противника не, заменя, и така нататък. Н. Има и малък вид нарушение включва спорове със съдията.

Дисквалификация за 5 минути се появява поради стъпки, бутнете зад борда забави ръка, сатиричен противника неспортсменско поведение.

за умишлено груба и опасна игра, както и за отстраняване на трети нарушителя трябва да напусне терена преди края на срещата.