Най-популярни в света на рали.

click fraud protection

Rally - една от най-популярните видове модерна състезания.Това е много забавно, но тъй като интересите на милиони зрители по целия свят.Сред различните първенства е специален маршрут "Париж-Дакар".Това състезание се откроява сред останалите.Това, което тя привлича фенове и участници?Това ще бъде обсъдено в тази статия.

историята на известния автомобилен маратон

Rally "Paris-Дакар" ще се проведе в края на 1978 година.Идеята за такъв маршрут беше мотоциклет състезател от Франция T. Сабин.През 1977 г., той се изгуби в пустинята в Либия по време на състезанието ", на Абиджан-хубаво."След няколко дни на скитащи без храна или вода мотоциклетист намери номади, които го спасяват.Въпреки злополуката, пустинята направи незаличимо впечатление на Sabina, когото исках да споделя със света.Тази идея е бил вдъхновен да създаде ездач маршрут на най-популярните днес митинг.Дакар, в зависимост от Thierry Сабине, е трябвало да бъде крайната точка на състезанието, а началото - Париж.

първоначалното рали маршрут, преминаващ през Северна Африка, Алжир, но поради трудната политическа ситуация и нарастващото недоволство в страната, за състезанието са одобрени друга държава - Мароко.Понякога част от начина, по който участниците преодолени чрез Либия.

първото състезание бе една от Световната купа.Въпреки това, правилата на конкуренцията, причинени много различия, така че е било решено да се изключат от генералното класиране на рали шампионата свят и да го направи автономно.

Интересно е, че по време на мач в историята на своето съществуване присъстваха не само от професионалните водачи състезателна кола, но много рок звезди, известни спортисти и представители на други дисциплини (спускане скиори, алпинисти, моряци, и т.н.).

Условия митинг

За да участвате в конкурса, трябва да знаете правилата на митинга.Дакар е крайната цел на маршрута.Започнете от надпреварата в Париж.Конкурсът продължава три седмици и обхваща разстояние от около 10 хиляди души. Км.Riders право да участват, не само на специални превозни средства за ралито, но също така и в леки и товарни автомобили и мотоциклети.За всеки вид транспорт има отделна прихващане.Сред участниците са не само професионални състезатели, но също и фенове, които обикновено съставляват около 80% от общо декларираните.

Както бе споменато по-горе, прихващане на Световната купа не включва това рали.Дакар е крайният града по пътя ездачи, където се определят победителите.За да стане шампион на състезанието, просто трябва да победи съперниците си от резултатите от този автомобилен маратон, за разлика от Световната купа, където участниците получават точки за всяко състезание, което в края на сезона са обобщени.

победители митинг

До началото на XXI век основният рекорда за най-много победи в ралито "Париж-Дакар" е Стефан Петерханзел, който спечели маратона колата шест пъти през десетте години на участие в него.

година 2001 г. е повратна точка в правилата на състезанието, както и по отношение на победителите.В съответствие с измененията на правилата на състезанието, отборът не успя да носят със себе си технология, която в случай на провал ще бъде в състояние да решите този проблем.Всички ремонти трябва да се извършват от водача и навигатора.През същата година, в ралито за първи път жена спечели Jutta Kleinschmidt.

руски товарни автомобили са станали недвижими триумфалното си шествие "Paris-Dakar"."КАМАЗ-магистър", а великия руски отбор спечели маратона много пъти.През последните години, тя продължава да държи в резултата и спечели редовно по време на големи международни състезания.

отбор "КАМАЗ-майстор»

В историята на ралито "Дакар", руският отбор спечели 13 пъти в този престижен маратон.През 2015 г., на митинга, който се проведе в Боливия, Аржентина и Чили, спечели първия пилот във временното класиране Ayrat Mardeev камиони.В последния етап на състезанието беше в състояние да се откъснат от преследвачите си и най-накрая надмина най-близките неговите конкуренти, между другото, съотборниците, 14 и 51 минути съответно (2-ро място - Николаев, 3-то място - Karginov).

Така руските пилоти са отново показаха какво е необходимо автомобил "КАМАЗ"."Дакар" от година на година в класирането на камиони представя пред него.