Fotbal Campionatul Mondial.

click fraud protection

fiecare fani 4 ani de fotbal aduna la televiziunile de majorete pentru echipa lor de la Cupa Mondială.Turneul a fost infiintata acum peste 80 de ani și de atunci nu sa schimbat tradițiile sale.Oricine care a reușit pentru a obține pe acest eveniment de fotbal, el a amintit de o viață.Milioane de oameni vin în țară, care ia campionatul, pentru a sprijini echipa lor națională și a vedea cum se va efectua împotriva favorite ale turneului.Origine

a cuvântului "lume campionatul»

Recent, expresia "Cupa Mondială" sunt tot mai înlocuiește cu cuvântul "Campionatul Mondial".Ce este si cand a fost primul care a folosit acest concept?În 1982, turneul de fotbal la nivel mondial a avut Spania.Că ea a fost locul de nastere al cuvântului.Faptul că "Campionatul Mondial", în spaniolă înseamnă "lume", și pentru a citi cuvântul ca "Campionatul Mondial".Interesant, titlul oficial al turneului mondial de fotbal nu conține cuvintele "Campionatul Mondial".Federația Internațională de Fotbal a dat numele său la turneul Copa del Mundo de Fútbol - Espana 82. că fanii și comentatori au fost cei care au contribuit la nașterea unui nou titlu de acest turneu.În acel an, turneul a atras mai mult de doua milioane de oameni care au sprijinit 24 de puteri de fotbal.

Ventilatoare compus o varietate de cântări și cântece, și comentatori de televiziune le-au susținut și au început felicitări lor de difuzare, cu cuvântul "Campionatul Mondial".Ce este pentru tine, pentru prima dată s-au confruntat jucători spanioli, pentru că au fost încredințat o mare responsabilitate.La turneul, echipa spaniolă nu a avut încă această putere și măreție, spre deosebire de echipa națională spaniolă de astăzi, care a avut o mulțime de trofee în etapa europeană și mondială.În 1982, "Red Fury" a venit chiar înainte de a doua etapă, care a avut loc al treilea în grupa "B" și a zburat la campionat.Mundiale spaniolă a strălucit alte echipe.

Arc echipa italiană

campioni mondiali de fotbal au devenit italienii, care a lovit linia lui ofensive și defensive.Asta e Atacantul italian Paolo Rossi a fost enumerate gol principal atunci când sa încheiat campionatul mondial.

ceea ce este - să fie principalul marcator al echipei naționale și să devină un idol pentru milioane de italieni - a simtit pentru prima data.În acel an, Rossi a fost numit cel mai bun jucator din Europa și din lume.În turneul final italienii au reușit să bată echipa națională germană, cu un scor de 3: 1, iar apoi Rossi a marcat gol al șaselea și ultimul, și că a fost pentru el decisiv.În finala germanii au fost de succes, datorită unei lovituri de departajare, care a fost câștigat victoria asupra francezilor.

brazilian Mundial

După cum sa menționat deja, "Campionatul Mondial" înseamnă "lume", că este numele din 1982 este folosit doar în titlul campionatul mondial.După cum se știe, în plus față de Cupa Mondială, a avut loc o dată la patru ani, există Campionatul European, care definește, de asemenea un câștigător la fiecare 4 ani.Cu toate acestea, turneul european pentru echipele care nu au primit astfel de popularitate, atât de special nu are nici un nume.Ce înseamnă cuvântul "Campionatul Mondial", poate fi înțeles, iar atunci când vizualizați cele mai recente turneu mondial de fotbal, care a avut loc în Brazilia.

Fanii

din toate țările în tribune au scandat sloganuri dedicate idolii lor.Cele mai multe comentarii despre numele informal de turneul de fotbal a fost deja folosit în mod constant, pentru că cititorii nici măcar nu știu originea cuvântului, cu prima teză de înțeles ce vor fi discutate.

Rusia - proprietarul a Cupei Mondiale 2018

ar trebui să menționeze, de asemenea, faptul că în Rusia, în 2018 va găzdui următoarea mondial de fotbal campionat.Ce este, în cele din urmă se simt pe toți rușii.11 orașe din Rusia va prelua de fotbal lor arene 32 de echipe care vor concura pentru țara lor a primit titlul de cel mai bun puteri de fotbal din următorii patru ani.Cine știe, poate că este căpitanul echipei naționale rus va ridica trofeul Cupei Mondiale peste cap ...