Grand Slam турнир.

click fraud protection

Тенис - е много популярна игра, спорт, който набира сърцата на феновете по целия свят.Почти всички от нас са чували фразата "Големия шлем", а на главата със сигурност асоциация с тенис.

Какво е Големия шлем?

Големия шлем конкурси са най-важната световния тенис събитие и се състоят от четирите състезания:

1. US Open - откритата първенство на Съединените щати.
  2. Ролан Гарос - French Open шампионат.
  3. Australian Open - Australian Open.
  4. Уимбълдън - първенство на British Open.

Големия шлем през 2014 г., както и турнири през последните години, се извършва през следващата календарна приоритизирането:

1. Мелбърн, Австралия - януари hardovy капак съд.
  2. Париж, Франция - май-юни грунд.
  3. Уимбълдън (предградие на Лондон), Великобритания - юни-юли трева.
  4. New York, Съединени щати - август-септември, hardovy покритие.

В случай, че един спортист успява да спечели всичките четири тенис турнири, той става собственик на Големия шлем.

Удобства турнири данни

известно, че името на най-известната тенис турнира се дължи на моста, игра на карти, в която терминът се разбира като "пълен успех."Но основната характеристика е символиката на наградата за победител, който не разполага с материал, компонент.

тенис турнира от сериите в единични и двойни стаи за мъжете играе, за да спечели в три сета.През първите четири серии с гол за 6: 6 играе тай-брек, където трябва да спечели, за да спечели 7 гола, при две цели с неговия съперник.В петия сет е необходимо предимство над врага в две игри.Изключение е US Open, където в петия сет при показатели половете също да играе тайбрек.

победа на турнира от Големия шлем е най-изкусителна цел за всеки професионален тенисист.Това може да бъде постигнато само събира четири титли в ръцете на победителя в края на един сезон.Атлетът, който го управлява, става собственик на престижната титла на съответната година.Основната трудност при постигането на тази цел е, че всеки сезон, като се използва покритие от различен материал.Това се проверява истинските играчи на квалификация.

История и развитие

-старата серия турнир е Уимбълдън, която за първи път се проведе в строг мъжки победител през 1877.И вече през 1881 г. в Нюпорт бе домакин на Откритото първенство на САЩ.Франция проведе първите международни конкурси през 1891 г., но състоянието на шампионата вече е определено им през 1925 година.Най-младият се счита Откритото първенство на Австралия, което произхожда от 1,905.Всички тези турнири започват като аматьор, а първият турнир от Големия шлем, в който взеха участие професионални играчи - френско първенство през 1968 година.

1. Australian Open

основен Australian тенис турнир - Откритото първенство на Австралия е, което се нарича Откритото първенство на Австралия.Календар на първия турнир от серията проведе в Мелбърн в специално проектиран и построен за състезания тенис парк.На двадесет акра Мелбърн Парк създадени 24 игрови съдилища hardovy покритие.Мачове за тях ежегодно се посещават от над 500 хиляди зрители.

спортисти, победител в мъжкия турнир на сингъл, връчени на чашата, кръстен на известния Australian тенисист началото на ХХ век Норман Брукс (Norman Brookes Challenge Cup).В турнира за жени, голямата награда е статуетка Daphne Akgerst - многократен носител на Australian Open (Daphne Akhurst Memorial Cup).

Освен това Конкурсът се провежда в двойката на мъжки и женски изхвърляния, както и младежки и ветерани турнири.

2. Ролан Гарос

Тенис турнир се проведе във Франция, се нарича «Ролан Гарос» (Ролан Гарос).Тези състезания се провеждат на червени кортове, които могат да се настанят до 15000 зрители (основна съд - Philippe Chatrier и Suzanne Lenglen).Общият брой на съдилища, участващи в турнира - осемнадесет години, обаче, основните мачовете се провеждат в три.

на французите сред професионалните тенисисти награди играе в сингъла и удвоява мъжки и женски изхвърляния, както и сред младежта и ветерани.

3. Уимбълдън Championships

най-известните и богати традиции е британската тенис турнира Уимбълдън, получил името си от Лондон предградие.

особеност на този турнир е на трева съдилищата, което е сериозен показател за професионализма на играчите, а също така изисква старание грижи, прически и напояване.Общият брой на съдилища - деветнадесет парчета, основните мачовете се провеждат на три съдилища - централно, първи и втори.

тенис турнира Уимбълдън се характеризира с консерватизъм, който се изразява в почит на традицията и специален етикет, който да остане конкурентоспособна практически непроменен, тъй като първият от британски първенство.За жени, лекувани тук ", г-жа" и "Мис" и победителят се присъжда сребърен поднос.Апел към мъжете стриктно по име, а победителят се присъжда на чаша позлатена сребърна.Също така, състезателите са третирани с местните ягоди със сметана реколтата.

Регламент

предвижда турнир на сингъл за мъже и жени, парни стаи за жени, мъже и смесени състезания и конкурси за млади мъже и ветерани.

4. US Open

окончателно тенис от Големия шлем турнир се проведе в Ню Йорк в Националния Tennis Center USTA.Брой на корта, обслужващи конкурса, е на осемнайсет.Всички са покрити Hard.Публиката стана на главния съд, кръстен в чест на победителя от US Open Артър Аш (Arthur Ashe Stadium), могат да се настанят повече от 22 хиляди зрители.

Според правилата на турнира, както и в британския шампионат, който се проведе на жените сингли и мъжки, двойки жени, мъже и смесени състезания и конкурси за млади мъже и ветерани.

който имаше Големия шлем?

в историята на Олимпийските игри успя да завладее не много спортисти.Побитова списъка им е както следва:

Има и понятието за кариерата от Големия шлем, който представлява победа във всички четири турнира, но в различни години.

Golden Grand Slam - топ кариера

още по-значително постижение е Golden Grand Slam, който е нематериален-печелившата спортист, който спечели всички турнири от Големия шлем и на Олимпийските игри.Към днешна дата, в списъка на собствениците на Golden Grand Slam, както следва:

турнир рекорд

-голям брой победи в турнири от Големия Шлем в Swiss Роджър Федерер на.Общият брой на седемнадесет спечелени турнири, включително и седем победи на Уимбълдън, пет победи в Откритото първенство на САЩ, четири - на Откритото първенство на Австралия и един - на Ролан Гарос.

също повече от десет победи имат тенисистите:

1. Пийт Сампрас - 14 победи.
  2. Рафаел Надал - 12 победи.
  3. Рой Емерсън - 12 победи.
  4. Бьорн Борг - 11 победи.
  5. Rodney Лейвър - 11 победи.

основната шампион сред жените - Маргарет Смит Корт.Тя спечели 24 пъти в турнири от Големия шлем (11 пъти в Австралия, 5 пъти във Франция и Съединените щати, три пъти в Обединеното кралство).Не е голяма част от нея зад Щефи Граф, който има 22 победи, включително: 4 - Австралия, 6 - във Франция, 7 - в съдилищата на Обединеното кралство и 5 - в Съединените щати.

Grand Slam - една от най-популярните събития на нашето време, съзерцание на която носи неописуемо удоволствие.