A legnépszerűbb a világon a rally.

click fraud protection

Rally - az egyik legnépszerűbb fajta a modern versenyautók.Nagyon szórakoztató, hanem azért, mert az érdekei nézők milliói világszerte.A különböző bajnokságok egy speciális útvonalat "Párizs-Dakar".Ez a verseny kiemelkedik a többi közül.Mit vonzza rajongók és a résztvevők?Ez lesz szó ebben a cikkben.

története a híres autóipari maratoni

Rally "Párizs-Dakar" kerül megrendezésre a 1978 végén.Az ötlet, hogy egy ilyen útvonal volt motorversenyző Franciaországból T. Sabin.1977-ben, eltévedt a sivatagban Líbiában a verseny alatt, a "Abidjan-Nice."Néhány nap múlva a vándorlás étlen motoros találta nomádok, akik mentette meg.Annak ellenére, hogy a baleset, a sivatag tette kitörölhetetlen benyomást tett a Sabina, akivel meg akartam osztani a világgal.Ez a gondolat inspirálta, hogy hozzon létre egy lovas útvonal legnépszerűbb ma rally.Dakar szerint a Thierry Sabine, az volt, hogy a végén pont a verseny, és a kezdő - Párizs.

első verseny útvonalának áthaladó Észak-Afrika, Algéria, de annak következtében a nehéz politikai helyzet és a növekvő elégedetlenség az országban, a versenyre már jóváhagyott egy másik ország - Marokkó.Néha az út egy részét a résztvevők legyőzni a Líbia.

első versenye volt a világbajnokság.Ugyanakkor a versenykiírást okozott sok különbség, így úgy döntöttek, hogy kizárják a versenyből világbajnoki összetettben, és ez független.

érdekes, hogy egy mérkőzésen a történelem fennállása vettek részt nemcsak szakmai autóversenyző, de sok rocksztárok, híres sportolók, valamint az egyéb tudományágak (síelők, hegymászók, hajósok, stb).

feltételek rally

szeretne részt venni ezen a versenyen, akkor tudnia kell, hogy a szabályokat a rally.Dakar a végső rendeltetési helye az útvonal.A verseny kezdete Párizsban.A verseny tart három hét, és kiterjed a parttól mintegy 10 ezer. Km.Lovasok vehetnek részt, nem csak a speciális járművek a rally, hanem az autók és teherautók és motorkerékpárok.Minden közlekedési mód van egy külön set-off.A résztvevők között nemcsak profi versenyzők, hanem a rajongók, akik általában mintegy 80% -át nyilvánították.

Mint már említettük, a beszámítási a világbajnokság nem tartalmazza ez a rally.Dakar az utolsó város az úton lovasok, ahol a győztesek határozták meg.Ahhoz, hogy a bajnok a verseny, akkor csak meg kell verni a riválisok eredményei alapján ez autóipari maraton, ellentétben a világbajnokság, ahol a résztvevők kapnak pontokat minden versenyen, amely a szezon végén -ról.

nyertesek rally

elejéig a XXI században a fő rekordot a legtöbb győzelmet a rally "Párizs-Dakar" volt Stephane Peterhansel, aki megnyerte a maratoni autó hatszor tíz éve az abban való részvétel.

2001-es év fordulópont volt a szabályok a verseny, mind pedig a nyertesek.Összhangban a módosításokat a versenykiírást, a csapat nem tudta kihordani velük technológia, amely a meghibásodás esetén képes lenne kijavítani ezt a problémát.Bármilyen javítást kell végezni a vezető és a navigátor.Ugyanebben az évben a rali első alkalommal egy nő nyerte Jutta Kleinschmidt.

orosz teherautók váltak igazi győztes rally "Párizs-Dakar"."KAMAZ-master", a nagy orosz csapat nyerte a maratont sokszor.Az elmúlt években, továbbra is tartsa a vezetést, és nyerj rendszeresen nagy nemzetközi versenyeken.

csapat "KAMAZ-master»

A történelem a rally "Dakar", az orosz csapat nyerte a 13. alkalommal ezen a rangos maratont.2015-ben, a rally, tartott Bolívia, Argentína és Chile, megnyerte az első pilóta a ranglistán Ayrat Mardeev teherautók.Az utolsó szakaszban a verseny képes volt elszakadni üldözői és végül felülmúlta a legközelebbi versenytársai, az úton, csapattársak, 14 és 51 perc volt (2. hely - Nikolaev, 3. hely - Karginov).

Ezért az orosz pilóták ismét megmutatták, mit vesz autót "KAMAZ"."Dakar" évről évre a teherautó állása azt állítja, hogy neki.