Najpopulárnejšie vo svete rely.

click fraud protection

Rally - jeden z najobľúbenejších druhov moderného pretekanie.Je to veľmi zábavné, ale preto, že záujmy milióny divákov po celom svete.Medzi rôznych šampionátoch je špeciálna trasa "Paris-Dakar".Tento závod vyniká medzi ostatnými.To, čo priťahuje fanúšikov a účastníkmi?To sa bude diskutovať v tomto článku.

história slávneho automobilového maratónu

Rally Paríž-Dakar "" sa bude konať na konci roka 1978.Myšlienka takéhoto trasy bol motocyklovým pretekárom z Francúzska T. Sabin.V roku 1977, sa stratil v púšti v Líbyi v priebehu pretekov, ďalej len "Abidjan-Nice."Po niekoľkých dňoch putovania bez jedla či vody motocyklistu našiel kočovníci, ktorí ho zachránil.Napriek nehode, púšť urobila nezmazateľný dojem na Sabina, ktorého chcel podeliť s celým svetom.Táto myšlienka bola inšpirovaná vytvoriť jazdca trasy najobľúbenejšie dnes rally.Dakar, podľa Thierry Sabine, mal byť koncový bod závodu, a východiskové - Paríž.

úvodný rally trasa prechádza severnej Afriky, Alžírsko, ale vzhľadom k ťažkej politickej situácii a rastúce nepokoje v krajine, na preteky schválila inú krajinu - Maroko.Niekedy súčasťou spôsobu, akým sa účastníci prekonať cez Líbyu.

prvý závod bol jeden z majstrovstiev sveta.Avšak, pravidlá súťaže spôsobili veľa rozdielov, takže bolo rozhodnuté vylúčiť z rally majstrovstiev sveta celkovom poradí a urobiť z neho autonómne.

zaujímavé, že v zápase v histórii svojej existencie sa zúčastnili nielen profesionálnych vodičov pretekárske auto, ale mnoho rockových hviezd, známych športovcov a zástupcov ďalších odborov (zjazdové lyžiarov, horolezcov, námorníci, etc.).

Podmienky rally

Pre účasť v tejto súťaži, musíte poznať pravidlá rally.Dakar je konečný cieľ trasy.Štart pretekov v Paríži.Súťaž trvá tri týždne a zahŕňa do vzdialenosti asi 10 tisíc. Km.Jazdci sa môžu zúčastniť, a to nielen na špeciálnych vozidiel pre rally, ale aj v osobných a nákladných automobilov a motocyklov.Pre každý druh dopravy je samostatný set-off.Medzi účastníkmi sú nielen profesionálni pretekári, ale aj fanúšikovia, ktorí sa zvyčajne tvoria asi 80% z celkového počtu deklarovanej.

Ako bolo uvedené vyššie, set-off Svetového pohára neobsahuje túto rally.Dakar je posledné mesto na ceste jazdcov, kde sú víťazi určená.Aby ste sa stali majstrom súťaže, stačí poraziť svojich súperov na základe výsledkov tohto automobilového maratónu, na rozdiel od majstrovstiev sveta, kde sa účastníci dostanú body za každý závod, ktorý na konci sezóny sú zhrnuté.

víťazi rally

Až do začiatku storočia XXI hlavný rekord pre najviac vyhrá v rally "Paríž-Dakar" bol Stephane Peterhansel, ktorý vyhral šesťkrát maratóne auto v desiatich rokoch účasti v ňom.

Rok 2001 bol zlom v pravidlách pretekov, a vo vzťahu k víťazom.V súlade s pozmeňujúcimi a doplňujúcimi návrhmi k pravidlám súťaže, by tím nesmie so sebou technológie, ktoré sa v prípade neúspechu by bol schopný tento problém vyriešiť.Všetky opravy by mali byť vykonávané s vodičom a navigátorom.V tom istom roku v rally prvýkrát žena vyhral Jutta Kleinschmidt.

ruskej nákladné autá sa stanú skutočnosťou triumfálny rally "Paríž-Dakar"."KAMAZ-Master", veľký ruský tím vyhral maratónu mnohokrát.V posledných rokoch sa stále drží vedenie a vyhrajte pravidelne na významných medzinárodných súťažiach.

team "KAMAZ-Master»

V histórii rally "Dakare", ruský tím vyhral 13 krát v tejto prestížnej maratóne.V roku 2015, rally, ktorá sa konala v Bolívii, Argentíne a Čile, vyhral prvý pilot v poradí Ayrat Mardeev kamióny.V záverečnej fáze pretekov sa mu podarilo odpútať sa od svojich prenasledovateľov a nakoniec prekonala svoje najbližšie konkurentmi, mimochodom, spoluhráči, 14 a 51 minút, respektíve (2. miesto - Nikolaev, 3. miesto - Karginov).

To znamená, že ruskí piloti opäť ukázal, čo to znamená auto "KAMAZ"."Dakar" z roka na rok v kamióne poradí predkladá k nemu.