Kaj tehta zlato olimpijsko medaljo?Sestava zlate olimpijske medalje .Koliko je olimpijsko zlato medaljo ?

click fraud protection

Olimpijske igre - ena izmed najbolj pričakovanih svetovnih športnih dogodkov.Mnogi v množici nestrpno čakajo na otvoritveni slovesnosti in nadaljnjih dogodkov.In z vsakim igre, mnogi so se spraševali, koliko tehta olimpijsko medaljo zlato, iz katerega je narejen iz kovine.Na primer, je bila medalja v Sočiju verjetno največja v zgodovini olimpijskih iger.Poskusite razumeti, kako in zakaj se spreminja parametre olimpijskih medalj.

Zgodovina

Večina športnikov, ki so osvojili številne nagrade, soglasno prepričani, da je najbolj dragocena za njih le olimpijska medalja.Ne po naključju, mnogi od njih zamudili s svetovno konkurenco, da bo bolje pripravljena na ta pomemben korak v svojem življenju.Prvi "sodobne" igre so potekale leta 1896, in se je potem razvil prvi kovanec.Dajte jim prve tri nagrade.Omeniti je treba, da je v času olimpijskih iger v antiki medalje kot take ni bilo.So se pojavili šele v sodobni zgodovini olimpijskega gibanja.Torej, na prvi dobitnik olimpijske medalje in drugouvrščenega je bilo mišljeno, srebro, 925, in tretje mesto medalja trditvam pokrita s šestimi gramov zlata.Naučite se, kako

tehta zlato olimpijsko kolajno časa ni mogoče, vemo le, da je dosegel s premerom 60 mm in njegova debelina je 3 mm.

V prvih igrah (1896, Grčija) Zmagovalci so prejeli 43 kompletov medalj.Na eni strani vsakega kovanca je upodobljena Zeus drži globus stoji na njej z boginje Nike.Na hrbtni strani Akropole je upodobljen z napisom v grščini "mednarodnih olimpijskih igrah."Ideja je pripadal slikar Jules registracijo Shaplenu.Teža zlatih olimpijskih medalj bilo le 47 gramov.

Kako oblikovati

Postopoma videz medalje (velikost, premer, dizajn, oblike) se začenja spreminjati.Na primer, leta 1900, smo se predstavili nagrad pravokotne oblike (ti tehtal 53 gramov) s podobo boginje Nike v lovorovim vencem na eni strani in stoji na stopničkah športnika - na drugi strani.Na tretje olimpijske igre medalj so reliefno, medtem ko so za njih je prvič bronastih verig.Trajalo je skoraj 100 let, in v letu 1998 nagrade so bile ustvarjene z dodatnim očesom, v katerega je bilo priročno vdevat trak.Pozneje je bil ta rešitev uporablja neprekinjeno.

sestava

Vendar ne le design, ampak tudi sestava olimpijska zlata medalja nenehno spreminjajo, in ne samo zlato.Na primer, na igrah v Londonu bronaste oddajo je zlitina bakra (97%), cink (2,5%) in kositra (0,5%).Silver je 92,5% srebra, preostalih 7,5% - je baker.Zlata medalja, Nenavadno je bilo oddanih tudi v srebrni barvi (92,5%) in bakra (6,16%) in zlato je bilo sploh nič - približno 1%.To pomeni, da se je izkazalo, da je razlika med njima ni posebnega, vsaj kar zadeva sestavo.To ni težko, zdaj, ko je olimpijska zlata medalja : Za bi imel bronasto medaljo na trgu plačati največ 150 rubljev za denar - nekaj več kot 10 000, in zlato bi stal okoli 20 500 rubljev.Vendar, če zadevo cen?

Vendar pa lahko rečemo, da je bilo v zgodovini iger medalja iz čistega zlata.Leta 1908 je britanska o svojih olimpijskih igrah se odločili, da bodo radodarni duša in proizvaja nagrado zlata 583rd testa.Vendar pa so bili bolj kot priložnostnih kovancev od medalj.Skladno s tem bomo lahko približno predstavljate, kako tehta zlato olimpijsko medaljo - približno 21 gramov.

oblika

ni bilo poskusov, in v smislu obliki nagrad.Seveda pa se je srečal tudi največ medalj še okrogla oblika, temveč tudi ovalne in pravokotne razlike.Na primer, na olimpijskih igrah v Parizu je bila nagrajena tako imenovane plakete - nagrade pravokotne oblike, v katerih ni bilo niti enega napis.In so bile igre omejena na razstavi, ki je bila v Parizu.

v roki ali na vratu?

Še ena izjemna Dejstvo je, da preden so bile leta 1960 olimpijske medalje se bodo dodeljevale neposredno na roko, da je, ne visi okoli vratu.In prvi, ki je odločila, da popravi ta položaj, so Italijani začel - so ustvarili verigo bron v obliki oljčnih vej.Vendar pa je med slovesnostjo dekle stoji s škarjami - kaj, če športnik ne mara, kar je hotel, da visi z medaljo okrog vratu, in ne obupajte.Vendar pa je novost prijela, in zdaj so vse nagrade obesil okoli vratu, ki so opremljeni z verigo in trakom ali

Poleg tega, da na vprašanje "koliko zlata tehta olimpijsko medaljo," je veliko bolj zanima in število nagrad, ki so dane na prireditvi.Torej, raziskovalci pravijo, da je bilo rekordno število služil na olimpijskih igrah v Sočiju - približno 1300 kosov.Takšno podaljšanje je povezana z dejstvom, da se je program iger postala tudi širše.Na primer, na igrah v Vancouvru je bilo 86 kompletov medalj in v Sočiju - že 98. In v prvih zimskih igrah v Chamonixu je bilo le 16 kompletov medalj (9 športnih).

namesto medu - Hiša

Toda v antiki ni pomislite, koliko to stane zlato olimpijsko medaljo.Stari Grki in Rimljani niso vedeli, o njihovem obstoju, in ker so bile nagrade doma, zemljišča, vreče zlatnikov.Prvi zmagovalec olimpijskega Hercules kot nagrado na vse je bila oljčna vejica, in nič - ni užaljen.Zanimivo je, da je v antičnih časih dodelijo le zmagovalca.Mnogo kasneje, leta 1984, je sprožil vprašanje o povečanju števila nagrad in medalj so podelili tri zmagovalce.

prvotna medalja olimpijske evidence

Vendar zapisi nastavljen, ne samo športnikom, ampak tudi ustvarjalci oddaje.Na primer, najtežje medalje podeljene v Vancouvru - njihova teža 576 gramov, v Salt Lake Cityju nagrad tehtal 567 gramov.Vendar je največja velikost je bila v Torinu medalje, več podobnih na CD.Najmanjši, kot smo rekli, ni bilo medalje izročil športnike leta 1908 v Londonu.

Award v Sočiju ima

Proces izdelave nagrad za takšne dogodke obsežnih je precej zapleteno, ni naključje, vse zlato olimpijsko medaljo (Fotografija prikazuje, kako različni so bile nagrade v različnih letih) je individualno in poseben.Na primer, vzorcev, ki so bili proizvedeni za igre v Sočiju, je bilo ogromno število preverjanj in preskusov.Vsak primerek je bil oceniti ne le vizualno, ampak tudi z vidika kakovosti.Na primer, se je izkazalo, da je Soči medalja, da zdrži vsak dogodek, pa naj gre za plavanje v šampanjec ali pa preverite "na zob".

Sochi olimpijska zlata medalja je izdelana iz srebra čistosti (za vsako nagrado je trajalo 525 gramov kovine) in šest gramov zlata.Mimogrede, to so zahteve iz MOK.Vendar so bile medalje iz srebra in brona v celoti izdelana iz primernih materialov.Omeniti je treba tudi, da je nagrada za olimpijske igre in paraolimpijske igre se razlikujejo v teži in zasnovi in ​​velikosti.Poleg tega se uporabljajo za posebne elemente Braillovo pisavo brati napise lahko prvaki s slabim vidom.

Mnogi športniki obdržati olimpijskih medalj kot glavni dosežek svojega življenja.Toda med njimi so tisti, ki bi raje dal gor cenjeno nagrado.Na primer, sprinter Tommie Smith je v letu 2010 dal svojo medaljo za prodajo, čeprav je bilo to storjeno z namenom boja proti rasizmu v Združenih državah Amerike.Plavalec iz Poljske Otilia Edrzheychak prodal svojo medaljo za pomoč otrokom z levkemijo.