Mi röplabda?

click fraud protection

Mi röplabda?Meghatározása ez nagyon egyszerű.A papír lesz szó erről a csodálatos játékot.

a modern sport sok különböző fajta játék.Azonban néhány közülük nagyon népszerű, mint a foci vagy a kosárlabda, és néhány ismert, csak egy szűk kör rajongók.

Ebben az esetben, röplabda egy olyan sport, játék, amelyik az első kategóriába.Az a tény, hogy ez a játék népszerű az egész világon, köztudott, az összes kontinensen.Ez annak köszönhető, hogy több tényező.Az első az egyszerűség a szabályok, továbbá, röplabda játékosok nem kell fektetnünk.Egy másik pozitív tényező az a sérülésveszély, mint az azonos foci vagy hoki.Mi röplabda?Milyen szabályok a játék?Választ ezekre a kérdésekre megtalálható ebben a cikkben.

kis történelem röplabda

Mi röplabda?Ez a játék ismert egy nagyon hosszú idő.Úgy tartják, hogy röplabda-ben született az Egyesült Államokban vége a tizenkilencedik század, ez volt 1895-ben ez az év a megjelenése a játék.A hivatalos verzió, röplabda jött a tanár Testnevelési egy amerikai főiskolán.Egyszerűen letette a rács, a tenisz két fa között, és megkezdte a diákok dobja a labdát át rajta.És csak hat hónappal később már megfogalmazott első játékszabályokat, melyek természetesen különböznek a mai.

A legenda szerint a játék jött a tanár középkorú férfiak, akik különböző okokból nem tudott foglalkozni rendkívül népszerű, majd a kosárlabda.Szerint a másik változat, akkor jött az amerikai tűzoltók, akik ezzel töltött idő várta a hívást.

a nemzetközi keresztény ifjúsági szervezet röplabda fokozatosan kezdett, hogy az utat a Dél-Amerikában és Ázsiában.Mi röplabda Európában tanultak, miután az amerikai haditengerészet első ízben mutatta a játékot az angol kikötőbe.Ettől a pillanattól kezdve röplabda kezd egyre nagyobb népszerűségnek a világon.

Mi a röplabda játék, végül lett ismert és a nők.Például, a huszonkettedik évben a huszadik század, javasolt felvétele röplabda az olimpia, és a harminc másodperces évben a század elfogadott program és a női röplabda.Ettől a pillanattól kezdve a játék, és meghódítsa a világot.

Mi röplabda?Milyen szabályok a játék?Nézzük meg ezeket a kérdéseket.

platform, háló és egyéb tulajdonságok

Játékok röplabda egy téglalap alakú, a mérete a szokásos - kilenc méter tizennyolc.Miután a játék kezdődik a vámszabad területre, akkor a következő méretekkel: két oldalán a távolság legfeljebb öt méter, és az arcon - legfeljebb nyolc.A magasság a játékteret kell lennie legalább tizenkét és fél méter.A vámszabad területen van egy telek a csere padon a játékosok, akik nyugdíjba, és a fenntartott helyet inning.Az egész terület osztva vonalak.Ez oszlik ketté: minden csapat saját részét.Kiosztott terület a támadásra.

rögzítése rács is megvan a saját árnyalatok.Először is, ez lógott a közepén a területen, csak a határvonalat.A felső széle meg kell magasságban 2 méter 43 centiméter a férfi verseny 2 méter 24 centiméter a nők, és a magassága a rács a fiatalok, gyermekek függ az életkortól.A szélessége a grid - egy méter hosszú - kilenc és fél.Szerelt rack, melyek a központ a parttól egy méterre a játékteret.Játszott röplabda labda legnagyobb kerületének 60 cm és a súlya kevesebb, mint 2,8 kg.

Csapat

Ennek része a röplabda csapat lehet a tizenkét, miközben részt a játékban képes egyszerre feldolgozni, hat embert.A többi már a padon.Minden játékosnak megvan a maga szerepe a csapatban.Mi a szerepe a röplabda?Ez a szerepe a játékos, ő álláspontja a bíróság.

vezette a csapat két ember - az edző és a kapitány.Az edző vezeti a csapatot a globális értelemben, de a kapitány ellenőrizheti feszültséget rács és zavar játszik a résztvevőket, hogy helyezze a játékosok a kijelölt helyeken.Ezen kívül van egy asszisztens edző, amely azonban nincs joga beavatkozni játékmenet.

Ami a forma sem a csapatok, ez a játékosok meg kell egyeznie, kivéve a Libero.Mi a Libero a röplabda?Nézzünk szembe a tényekkel.

pozíció - libero

A tizenkét játékos a csapatban kiválasztott egyet, amely arra szolgál, mint a Libero.Ebben a játékban, ő egyenruhát viselni, amely alapvetően eltérő színű formájában többi játékos.Az összes funkciót az egyetlen védelem.Azaz, a Libero csak akkor fogadja el a benyújtási határidő és lövés a másik csapat.Vegyen részt semmilyen támadás csapata a játékos egyszerűen nincs joga.Ez libero lehet cserélni, de a csere kell jönni csak az a játékos, aki a Libero, változott.

Milyen libero röplabda, mi terper ismert.Megy előre.

a győztes röplabda

Minden csapat célja, hogy összegyűjtse annyi pontot.Ők kapnak üti a labdát az ellenfél térfelére, vagy hibát elkövetett az ellenfél játékosa.Utolsó a következők: ki - amikor a labda a vámszabad terület nagysága az ellenfél, amikor a labda a háló etetés vagy a stroke.

Mi van állítva a röplabda?Ezúttal játék darabjai alkotják a játék.Ahhoz, hogy nyerjünk egy sor, meg kell tárcsázni huszonöt pontot, míg a különbség közöttük kell két pontot.Azaz, ha a számla a készlet 25-23, az első csapat nyer.Ha egy sor végződik azonos eredménye, például 24-24, elkezdődik az úgynevezett alapérték, azaz a játék folytatódik, amíg az egyik csapat nem jön le a két pontot.A győztes az a csapat, amely úgy három.

Valószínűleg mindenki hallott már a "beállítási pont"?Mi a beállítási pont röplabda?Ha az eredmény készletben egyenlő, akkor itt az ideje, hogy hozzanak ponttal, azaz az utolsó győztes pontot.

játék akció

Miután a játékos nyújtott be egy labdát a vámszabad területre, úgy gondoljuk, hogy a labda játékban van.Ha a bíró észrevette a hibát, és füttyentett, a labda játékon kívül van.Ha a labda érinti a játék parketta, ez az úgynevezett - a labda a bíróság.A labda a - mikor vagy takarmány a támadást, hogy ne érjen a játékteret, kap egy vámszabad területen.Amikor a támadó játékos minden csapat lehet, hogy három találat, de a harmadik egy csapás kapcsolatot.Ugyanakkor meg tudunk verni a labdát minden testrész nem vesz igénybe a segítségével egy partner.Ha a labda érintette a két játékos az egyik csapat ugyanabban az időben, ez számít a két érintés.Ha a labda a bejelentés, illetve a támadás elérje a neten, akkor lehet ütni aztán, ha ő nem érintette a játékteret, és ha nem ér hozzá a negyedik.

Mi a kapacitás röplabda?Mi a támadás, hogy a készülék?Bejelentés - rúgni egy játékost a etetőzónában céljából történő benyújtás dobja a labdát az ellenfél.A támadás - olyan támadás a játszótéren ellenfél bármely testrész.Ellátási és a készülék nem olvassa el a támadást.Block - a keresetet a játékosok visszaverni az ellenfél támadásait.Ez úgy történik, bármely része a test, általában a fenti a rács minden esetben egy ugrás.A készülék tudunk csak három játékos az első sorban a csapat.

Breaks röplabda

A játék során, az edző vagy a kapitány lehet, hogy néhány szünetet.Az első szünet jár a csere játékosok.Csak egy sor hat ki lehet cserélni.Ezen kívül vannak időtúllépés.Ez a speciális szüneteket a játék során, ami tart harminc másodperc, és céljuk nem csak a kikapcsolódás, hanem, hogy megvitassák a taktika és a játékmenet a csapaton belül.Tedd két ilyen törés sor.Ezen kívül vannak olyan technikai szünetek.Úgy kezdődik, amikor az egyik csapat elér egy bizonyos mennyiségű pontot.Az ötödik sor ilyen megszakítások nem történnek.Szünet a sorozatok között úgy tervezték, hogy változtatni platformok, és ez tart három percig.Ez a kocsi kérhet, és egy tíz perces szünetet, de csak a második és a harmadik szettben.

Röplabda

Mi a strandröplabda?Ez az egyik legnépszerűbb sport, amelyet játszott nemcsak nyáron, de télen bent.Feltételek szinte azonos a normál röplabda, de játszott a csapat a két ember.Ezt a játékot a bíróság tarkított homok.Ütő készült egy sarokban játszótér, állítsa tart akár 21 pontot, és a magassága a rács kevesebb, mint két méter huszonnégy centiméter.Az oldalon van egy kisebb méretű - hat-tizenkét méter.

Mi röplabda?Meghatározása, hogy nagyon egyszerű, és a szabályok is!Játssz öröm!