Milyen súlya olimpiai aranyérmet ?A kompozíció az olimpiai aranyérmet .Mennyibe kerül egy olimpiai aranyérmet?

click fraud protection

Olimpia - az egyik legjobban várt világméretű sportesemények.Sok a tömegben türelmetlenül várja a megnyitón, és az azt követő események.S minden egyes játékok, sokan csodálkoztak, hogy mennyi a súlya az arany olimpiai érem, ahonnan fémből készült.Például egy érmet Szocsiban volt talán a legnagyobb a történelem, az olimpiai játékok.Próbáld megérteni, hogyan és miért változik a paramétereit olimpiai érmet.

története

legtöbb sportoló, aki már számos díjat nyert, egyhangúlag afelől, hogy a legértékesebb számukra csak egy olimpiai érem.Nem véletlen, hogy sokan közülük Miss World verseny felkészültebben ez a fontos lépés az életükben.Az első "modern" játékok tartottak 1896-ban, majd ezt követően a kifejlesztette az első érmét.Adj nekik az első három díjat.Érdemes megjegyezni, hogy az olimpiai játékok alatt az ókorban érmet mint ilyen nem volt.Ők meg csak a modern történelem az olimpiai mozgalom.Szóval, az első olimpiai érmes és a második helyezett volt a célja, ezüst, 925, és a harmadik helyen érem felhoznak borított hat gramm arany.Ismerje meg, hogyan

súlya arany olimpiai érem az idő nem lehetséges, csak annyit tudunk, hogy elérte az átmérője 60 mm, és a vastagsága 3 mm volt.

Az első játékok (1896, Görögország) nyertesek 43 db érmet.Az egyik oldalon az egyes érme ábrázoltak Zeus kezében egy földgömb állt meg az istennő Nike.A hátoldalon az Akropolisz ábrázolták a felirat görög "Nemzetközi Olimpiai Játékokon."Az ötlet tartozott a festő Jules regisztrációs Shaplenu.Súly arany olimpiai érem csak 47 gramm.

Hogyan tervezzen

Fokozatosan megjelenése érmet (méret, átmérő, tervezés, forma) kezd megváltozni.Például 1900-ban, bemutatjuk díjat téglalap alakú (ők mérlegelni 53 gramm) A képen az istennő Nike egy babérkoszorút az egyik oldalon, és állt a dobogóra sportoló - a másik.A harmadik olimpiai játékok érmet dombornyomott, miközben számukra az első alkalommal került sor a bronz lánc.Ez volt majdnem 100 éve, és 1998-ban díjat hoztak létre egy további szem, amelyben volt kényelmes vdevat szalagot.Ezt követően ezt az oldatot használják folyamatosan.

összetétele

azonban nem csak a design, hanem a kompozíció olimpiai aranyérmet folyamatosan változik, és nem csak az arany.Például, a játékok Londonban Bronz díj egy olyan ötvözet, réz (97%), a cink (2,5%) és ón (0,5%).Ezüst volt 92,5% ezüst, és a fennmaradó 7,5% - a réz.Aranyérem, furcsa módon, szintén leadott ezüst (92,5%) és réz (6,16%), és az arany volt semmi - körülbelül 1%.Azaz, kiderül, hogy a köztük lévő különbség nem különleges, legalábbis ami a készítményhez.Nem nehéz most van olimpiai aranyérmet : a bronzérmet a piacon kellene fizetnie maximum 150 rubelt arány - több mint 10 000, és az arany kerülne körülbelül 20 500 rubelt.Azonban, ha az ár számít?

azonban azt mondhatjuk, hogy a történelem, a játékok Volt egy érmet, tiszta aranyból.1908-ban a brit azok Olimpia döntött, hogy nagylelkű lélek és gyártott odaítélése aranyat 583. tesztet.Ezeket azonban inkább emlékérme, mint érmet.Ennek megfelelően tudjuk nagyjából képzelni, hogyan súlya arany olimpiai érem - mintegy 21 gramm.

formában

Nem voltak kísérletek, mind pedig formájában díjat.Természetesen a legtöbb érmet még kerek, hanem ovális és téglalap alakú változatok is találkozott.Például az olimpián Párizsban elnyerte az úgynevezett plakett - díjat téglalap alakú, ahol nem volt egyetlen feliratot.És a játékok korlátozódtak a kiállítás, amely Párizsban került sor.

a kéz vagy a nyaka?

másik figyelemre méltó tény, hogy 1960 előtt olimpiai érmet kapott közvetlenül a kezét, hogy van, nem kószál a nyak.És az első, aki úgy döntött, hogy orvosolja ezt a helyzetet, az olaszok kezdték - az általuk létrehozott egy lánc bronz formájában olajfa ágakat.Azonban, ünnepségen lány állt ollóval - mi van, ha a sportoló nem tetszett, amit akar lógni egy érmet a nyakába, és nem adja fel.Azonban az újdonság fogott, és most az összes díjat lógott a nyakában, amelyek fel vannak szerelve egy lánc és egy szalag vagy

mellett a kérdést: "mennyi aranyat nyom olimpiai érem," sokkal több érdekli, és a számos díjat, amelyek az adott részt az eseményen.Szóval, a kutatók azt mondják, hogy a rekord számú kézbesítették az olimpiai játékok Szocsiban - mintegy 1300 darab.Egy ilyen kiterjesztés van társítva az a tény, hogy a program a játékok is vált szélesebb.Például a játékok Vancouverben volt 86 db érmet, és Szocsiban - már 98. És az első téli játékok Chamonix csak 16 db érmet (9 sport).

helyett mézet - Ház

De az ókorban nem gondolt, hogy mennyi kerül olimpiai aranyérmet.Az ókori görögök és rómaiak nem tudtam a létezésükről, és a díjak voltak otthon, a föld, egy zsák aranyat.Az első győztes az olimpiai Hercules, mint a jutalom egyáltalán volt olajág, és semmi - nem sértődött meg.Érdekes, hogy a régi időkben oda a győztes csak.Jóval később, 1984-ben, a kérdést vetette fel, hogy növeli a számos díjat és érmet most oda három nyertest.

eredeti érmet olimpiai rekordok

azonban rekordjait, nem csak sportolók, hanem az alkotók a díjat.Például a legnehezebb érmek odaítélni Vancouver - súlyuk 576 gramm, Salt Lake City-díjat mérlegelni 567 gramm.De a legnagyobb méretű volt a torinói érmek, jobban hasonlít egy CD-t.A legkisebb, mint már mondtam, nem volt érmeket átadta sportolók 1908-ban Londonban.

Award Szocsiban funkciók

A gyártás folyamata díjat az ilyen nagyszabású rendezvények eléggé összetett, nem véletlen, minden olimpiai aranyérmet (fotó mutatja, hogy a különböző voltak díjat a különböző években) az egyéni és különleges.Például, mintákat, amely állítottak elő a játékok Szocsiban, volt egy nagy szám a vizsgálatok és a tesztek.Minden esetben értékelték nemcsak vizuálisan, hanem a minőség.Például kiderült, hogy a szocsi érem, hogy ellenálljon minden esemény, függetlenül attól, hogy lehet úszni a pezsgőt, vagy ellenőrizze, hogy "a fog".

Szocsi olimpiai aranyérmet készült ezüst (az egyes odaítélési tartott 525 gramm fém) és hat gramm arany.By the way, ezek a követelmények a NOB.De érmek ezüst és bronz lett teljesen készült megfelelő anyagokat.Érdemes megjegyezni azt is, hogy a jutalom a olimpia és a paralimpia különböznek tömeg és a design, és a méret.Ezen kívül ők alkalmazzák a speciális elemeit Braille olvasni a feliratokat esetleg bajnok a gyenge látás.

Sok sportoló tartani olimpiai érmet, mint a fő eredménye az életét.De közülük vannak, akik inkább feladja a dédelgetett jutalmat.Például egy sprinter Tommie Smith 2010-ben letette a kitüntetést eladó, bár ez azért került sor, a rasszizmus, az Egyesült Államokban.Egy úszó Lengyelországból Otilia Edrzheychak eladta a kitüntetést, hogy segítsen a leukémiás gyermekek.