Logaritma: bagaimana menghitung?

stupeň jednotlivých čísel je matematický termín vytvorený pred niekoľkými storočiami.V geometrii a algebre existujú dve možnosti - desatinné miesto a prirodzených logaritmov.Sa počítajú rôzne vzorcov, pričom rovnica líšiace písanie je navzájom rovné vždy.Táto identita charakteristické vlastnosti, ktoré sú užitočné potenciálne funkcie.

Vlastnosti a dôležité vlastnosti

V súčasnej dobe rozlišujeme desať známych matematické zručnosti.Najobvyklejšie a populárne z nich sú:

 • Podkoren log, delená hodnotou koreňa je vždy rovnaká ako logaritmus √.
 • Artwork log vždy rovná súčtu výrobcu.
 • Lg = najväčšej miere vynásobením počtu, z ktorých je postavený.
 • Ak budete mať záznam o dividendy deliteľ bude LG súkromné.

Okrem toho, že je rovnica vychádza z hlavnej identity (považované za kľúč), prechod na aktualizované základu a niekoľkých menších vzorcov.

Výpočet logaritmus - trochu konkrétnu úlohu, a preto k integrácii vlastností v roztoku je potrebné pristupovať opatrne a pravidelne kontrolovať ich činnosť a konzistenciu.Nemali by sme zabudnúť na tabuľky, ktoré musí neustále konzultovať a riadiť len dátami tam našli.

Druh matematický výraz

hlavné rozdiely matematického počtu "skryté" v dolnej časti (a).V prípade, že má hodnotu 10, ktorá je desatinná log.V opačnom prípade, «A» je prevedená na "y" a má transcendentný a iracionálnych funkcií.Stojí tiež za zmienku, že skutočná hodnota je vypočítaná na základe zvláštneho vzťahu, kde sa stane dôkaz teórie študoval mimo vysokej školských osnov.

desatinné logaritmy typu široko používané pri výpočte zložité vzorce.Zostavené celej tabuľky uľahčujú výpočty a jasne ukazujúci proces riešenia problémov.Zároveň sa pred vlastným prechodu na podnikanie potrebuje vybudovať protokolu v štandardnom formulári.Navyše, každý obchod školské potreby môžete nájsť špeciálnu linku s stupnice, pomoc pri riešení rovnice akejkoľvek zložitosti.Logaritmus Briggovym volal, alebo počet Euler, na počesť prieskumníka, ktorý ako prvý publikoval hodnotu a našiel opozícii dvoch definícií.

dva typy vzorca

Všetky druhy a odrody úloh na výpočet odozvy, s termínom stanoveným v protokole, majú samostatný názov a dôsledné matematické zariadení.Exponenciálny rovnica je takmer presnou kópiou logaritmických výpočtov, pri pohľade zo správne riešenie.Len prvý variant zahŕňa rad odborných, vám pomôže rýchlo pochopiť podmienku a nahrádza druhé protokolu na bežnou mierou.Výpočty používajúce poslednej vzorec by mal obsahovať hodnotu premennej.

rozdiel a terminológie

Obaja hlavný index majú svoje vlastné charakteristické rysy na sebe:

 • logaritmu.Dôležitou súčasťou - povinné prítomnosti bázy.Štandardná verzia o veľkosti 10. značenie sekvencií - log x alebo Ig x.
 • Natural.Ak je jeho základ je znamením, «e», ktorý je konštanta, ktorá je úplne identická s vypočítanej rovnice, kde je n rýchlo pohybujúce sa smerom k nekonečnu, približné veľkosti digitálny ekvivalent 2,72.Oficiálne značky, ktoré boli prijaté ako v škole a za zložitejších odborných vzorcov, - ln x.
 • inak.Okrem základného logaritmy stretnúť hexadecimálne a binárne typy (základ 16 a 2, v tomto poradí).K dispozícii sú verzie s komplexnou východiskovej 64, podlieha systematické kontroly adaptívneho typu, s geometrickou presnosťou výpočet vytvára konečný výsledok.

terminológie obsahuje nasledujúce množstvo v algebraické problém:

 • hodnotu;
 • argumentácia;
 • základ.

Výpočet log

Existujú tri spôsoby, ako rýchlo a ústne aby sa všetky potrebné výpočty nájsť výsledok s záujmu musí byť výsledkom rozhodnutia.Spočiatku približná logaritmus Vaša objednávka (vedecký záznam o počte stupňa).Každé pozitívna hodnota môže byť nastavená pomocou rovnice, kde bude rovnať mantisy (číslo od 1 do 9), násobenie desať do n-tého stupňa.Táto možnosť je založená na počte dvoch matematických faktov:

 • výrobku a sumou protokolu majú vždy rovnakú mieru;
 • logaritmus vziať z čísiel od jednej do desať, nesmie prekročiť hodnotu 1 bod.
 1. Ak k chybe pri výpočte dôjde, to je nikdy menej ako jeden v smere odčítanie.
 2. vyššiu presnosť, vzhľadom na to, že základné tri-lg je konečným výsledkom - päť desatín jednotky.Preto akékoľvek matematické hodnote viac ako 3 automaticky pridá jeden bod na odpoveď.
 3. takmer dokonalé presnosti sa dosiahne, ak ruka je špecializovaný stôl, ktorý môže byť ľahko použitý v ich činnosti hodnotenia.Môžete ju použiť, aby zistili, čo je spoločné logaritmus až desať percent z pôvodného počtu.

skutočnej histórie prihlásiť

Šestnástej storočia intenzívne cítil potrebu zložitejších podmienok, než bolo známe, že veda v tom čase.To platilo najmä pre delenie a násobenie čísel s veľkou viacnásobného sekvencie, vrátane frakcií.Na konci druhej polovice éry viac myslí sme dospeli k záveru, týkajúci sa pridávania čísel pomocou tabuľky, ktorý porovnáva dve progresie: aritmetiku a geometrické.Zároveň mal všetky základné výpočty sa zastaví na poslednej hodnote.Rovnako tak vedci integrované a odčítanie.

Prvá zmienka o LG sa konala v roku 1614.To robilo amatérsky matematik podľa mena Napier.Stojí za zmienku, že aj napriek veľkej popularizácii výsledkov získaných vo vzorci bola chyba, kvôli neznalosti niektoré definície, ktoré sa objaví neskôr.Začína sa šiestym znamení indexu.Najbližšie pre pochopenie logaritmov boli bratia Bernoulli, a legitimovať debut došlo v osemnástom storočí, Euler.On a distribuované funkciu v oblasti vzdelávania.

komplexné log história

Debut lg sa snaží integrovať do širokej masy robili na úsvite 18. storočia, Bernoulli a Leibniz.Ale integrity teoretických výpočtov, neboli schopní urobiť.Pri tejto príležitosti, celá diskusia bola vykonaná, ale presná definícia číslo je uvedené.Neskôr sa dialóg pokračoval, ale medzi Euler a d'Alembert.Ten bol v zásade súhlasiť s mnohými skutočnosťou, ktoré ponúka zakladateľa veľkosti, ale veril, že pozitívne a negatívne ukazovatele musia byť rovnaké.V polovici storočia, formula bola preukázaná ako posledná možnosť.Okrem toho, Euler bolo zverejnené derivácii logaritmy a pôvodne zostavený grafikou.

tabuľky udávajú počet vlastností, ktoré nie sú viachodnotová čísla možno znásobiť, a nájsť ich log, a stanoviť pomocou špeciálnych stolov.

obzvlášť cenné, to bolo pre astronómov, ktorí sú nútení pracovať s veľkým súborom sekvencií.V sovietskych časoch logaritmus hľadal v zbierke Bradis, povolený v roku 1921.Neskôr, v roku 1971, prišiel zverejnenie Vega.