Children's highchair - why and what is it for?

Rodzice dzieci już nauczył się siedzieć i odbioru w różnych diet przynęt (około szóstego miesiąca życia i starszych) pomyśleć o odpowiednim krzesło dla dziecka, gdzie byłoby wygodne, aby nakarmić.

W tym sensie, specjalne krzesełka dla dzieci z półek lub blat jest bardzo przydatna: one pozwalają zorganizować przestrzeń do karmienia dziecka, pomagając mu się, jak jeść i posadzić jakieś umiejętności społecznych.


Jedzenie na najwyższym i wygodne krzesło, dziecko przyzwyczaja się do stołu i krzesła, na których następnie opracuje i dowiedzieć się, jak również w trakcie posiłku jest na równi z dorosłymi, widzi i słyszy rodziców i nie czują się opuszczeni,

Oczywiście, krzesełka nie są tanie, ale rodzice, którzy zdecydują się na zakup, tak przydatne byłoby wiedzieć, jakie tam są podobne Medel.

Istnieje wiele rodzajów krzeseł dla dzieci w każdym wieku - od 5-6 miesięcy do transformatorów krzesełkowych dla dzieci 3-5 lat (są one najbardziej funkcjonalny i już używany).

Bezpieczeństwo i wygoda krzesełko zależy od jego konstrukcji.Poza ogólną stabilność, dobre modele posiadają hamulce blokujące na kołach (jeśli masz koła), pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, anatomiczne wstawiania aby rozdzielić nogi, zapewniając dziecku najwygodniejszą pozycję i dalej trzymając dziecko na krześle.

Należy również zauważyć, że z miękkiego fotela z wgłębieniem dla dziecka pośladki będzie znacznie trudniej zsunąć niż płynnego tworzywa sztucznego.Aby zapewnić bezpieczeństwo sześciomiesięcznego dziecka, który właśnie rozpoczął siedzieć na krześle, pomóc zakładek na wkładce do najmniejszego.

specyfikacje i szczegóły krzesełko materiałów

jak materiały do ​​ramy większość firm z tworzywa sztucznego, czasem niełamliwe - jest lżejszy od metalu.Jednak krzesło i na metalowej ramie rurowej zazwyczaj waży mniej niż 5 kg.Niektórzy producenci dokonać przyjaznych dla środowiska drewniane krzesła, inni korzystają z elementów drewnianych (blatem i osmańskich).Pokrywa zdejmowana

tkaniny mogą być regularnie myć się puree plamy i sok.Z tego powodu wielu rodziców wolą ciemne kolory.Istnieje alternatywa - zmywalne pokrycie siedzenia wesołe kolory.Taca

szerokość

i długość tacy są ustawione.Wymiarach 52x28 cm uważa się imponująca.Ale miłość dzieci podczas jedzenia owsianka rozrzut wokół płyty, w otoczeniu zabawek, nie stołowa nie jest zbyt szeroki.

Podwójna taca (jeden umieszczony na drugiej) pozwala dziecku szybko przejść od żywności do gry na czystym blacie.

z zadowoleniem przyjęła również możliwość usunięcia tacę, jeśli dziecko jest jedzenie przy jednym stole z ludźmi w gospodarstwie domowym - w ten sposób, że dziecko będzie siedzieć z rodzicami.

możliwość stopniowo naciskać stołu w wygodnej odległości pryncypialne dziecka - dziecko nie chce jeść z apetytem, ​​siedząc na krześle niewygodne.Siedzisko

Miękkie siedzisko przyjemne dziecko, jest bardziej komfortowe i mniej niż stopa od powieszenia a krawędzią oparcia fotela miększym niż plastikowym siedzeniu .. Lepiej, jeśli krzesełko jest również wyposażony w podnóżku.

tu podstawowe funkcje, takie jak krzesło zmian w tylnym kątem (w niektórych modelach oferują 3-4 opcje z tyłu) i odległość od siedzenia na schodach, z dala od siedzenia do blatu.Ten ostatni pozwala na indywidualne dostosowanie krzesło dla dziecka.

Koła

Oczywiście, krzesło na kółkach, aby poruszać się znacznie łatwiejsze.Wózki inwalidzkie są niezbędne do karmienia małych dzieci, na przykład, aby przesunąć krzesło do stołu z dorosłych dzieci, przesunąć krzesło bez zarysowań podłogi, etc.

i krzesła na kółkach może być używany do uspokoić niezadowolonego dziecka - jest prawdopodobne, że taki odpoczynek Crybaby na "domowym inwalidzkim."Kolejne pytanie - czy krzesło wytrzyma częste stosowanie "dywersji".

hamulce blokujące muszą być zamontowane na wszystkie cztery koła, albo co najmniej dwa do tyłu.

Rodzaje krzesełko

krzesełko

podstawą każdego modelu - krzesełko na składanym łóżku książki bez kół.Zainstalowana na siedzeniu rama z tworzywa sztucznego o grubości pokryte miękkim / niepowlekanych i podnóżek, a - plastikowym stoliku, której przepisy różnią się w zależności od wieku dziecka.

Wiele modele wyposażone (w różnych odmianach) koła z hamulcami, wyściełane siedzenia, pasy bezpieczeństwa (od 2000 rub.) W droższych opcji (od 3500 rub.) Projekt Przewodniczący umożliwia zmianę poziomu oparcia (3-5 stanowisk) orazwysokość siedziska (5-7 pozycje wysokości).

Modele te intresny pod względem bezpieczeństwa: Ustawienie najniższą pozycję siedzenia i blatu, moja matka mogła dla dziecka chwila urlopu bez nadzoru i emocje.Zmieniając kąt miękkiego siedzenia rodzice mogą nawet wychodzić dziecka do spania w fotelu, na przykład, jeśli jest zmęczony dalej.

I te modele są bardzo kompaktowe po złożeniu - są łatwe do transportu w samochodzie, który jest również dobre dla wycieczki do odwiedzenia.Ponadto drogie krzesła są bardziej komfortowe ze względu na bardziej przestronne krzesłami i stołem.

krzesło cabrio

Modele te są przeznaczone do długotrwałego użytkowania (do 3-5 lat), więc są one dość drogie (od 3200 do 4500 rubli.).Mama może podawać frytki przynęty, lądując go w fotelu transformatora, a gdy dziecko jest trochę starszy, wysokie krzesełko będzie przewodniczył.Jeżeli dolna część ramy fotela, aby włączyć, a następnie przerodził się w grach dla dzieci tabeli.

krzesło-biurko

ciekawa modyfikacja krzesło-transformatory, wsparcie dla książek, które można wykorzystać, aby nakarmić dziecko i szkolenia sześciu miesięcy w malarstwie w wieku 3 lat.

bujanym fotelu

główne napełnianie funkcjonalny tym fotelu jest przeznaczony dla dzieci, które dopiero zaczynają siedzieć i matek, którzy potrzebują uniwersalnego urządzenia, które pomaga karmić, skałę, aby uspokoić i bawić dziecko.

krzesla mają specjalną wkładkę do 5-6 miesięcy dziecko i bujanym funkcją elektrycznego, który jest kontrolowany przez timer.Tak więc, po zamocowany fotelik dla dziecka w miękkim fotelu, mama wykroić dla siebie 10 minut wolnego czasu.

dziecko w tym czasie będzie uśpić melodie muzyczne krzesła z jednostki specjalnej, który kołysze się na dwóch łukach przesuwnych.Ponadto, wózek jest wyposażony w podwójną tacy i wstawić anatomicznego nogę.Ten model - jeden z najdroższych (około 7000 rubli.).

Zawieszony krzesło

Ten prać krzesło bez ramki z prostego montażu mechanizmu i montażu.Jest on montowany bezpośrednio na blacie stołu zwykle obiad, więc zakup tego modelu, należy upewnić się, że instalacja i podczas użytkowania nie uszkodzić powierzchnię stołu.Bezpieczeństwo

Dziecko w fotelu podwieszanego zapewnia wysoki oparciem siedzenia i pasy bezpieczeństwa.Waga 5,5 kg tego modelu.W zestawie znajduje się torba do przenoszenia.Cena jest dość rozsądne - około 1500 rubli.

Przyjemne drobiazgi i dodatki

Wiele modeli krzesełko wyposażone w różnego rodzaju przyjemnych drobiazgów i dodatków, które ułatwiają życie mamy i dziecka.

Są to pogłębienie kredens, małe zderzaki na brzegach i zaokrąglonych rogach zasobnika (sparing mama z małym dzieckiem od siniaków i zadrapań);Ergonomiczny otwór w tylnej części siedzenia, uchwyt na ramie, aby przenieść lub dokonanie krzesło;kosz na zabawki, grać kompleksową kompletnych lub blatu jako niebieski obłok.

Niektóre krzesła mają również atrakcyjny wygląd - na przykład plastikowe stojaki z małych zwierząt.Możesz podnieść krzesło pod wnętrza kuchni, wybierz model ulubionym stylu z "retro" i "kraju" - do «hi-tech».

Artykuły Źródło: mama-journal.ru